Vodotěsné kabelové spojky

8. 10. 2018
Kabelová spojka pro vícežilové ovládací kabely do 1kV SVCZV
Kvalitní kabelové spojky ocení nejen profesionální řemeslníci, ale i domácí kutilové. V nabídce firmy Skeldo si vyberete spojky různých rozsahů použití, podle délky plášťové trubky, podle průměru kabelů atd. 
 

Kabelová spojka si poradí jak s měděným, tak hliníkovým kabelem

Kabelové spojky z naší nabídky jsou určeny ke spojování:
 
  • Měděných nebo hliníkových celoplastových kabelů do 1 kV
  • Měděných nebo hliníkových celplastových nebo papírových kabelů do 6kV

Kabelová spojka vydrží. Odolá vodě i počasí

Kabelové spojky nabízené firmou Skeldo se skládají z příslušného počtu teplem smrštitelných žilových trubek, plášťové trubky a spojovačů. Nespornou výhodou a důkazem dlouhodobé trvanlivosti je fakt, že všechny smrštitelné trubky jsou opatřeny na vnitřní straně teplem tavitelným lepidlem. Při procesu smršťování dochází k roztavení lepidla, které se se přilepí na stávající izolace jednotlivých žil a pláště kabelu. Tím se spojka stává voděodolnou a je ji bezproblémově použít:
 
  • pro aplikaci ve vzduchu
  • pro aplikaci v zemi

Prohlédněte si naši širokou nabídku kabelových spojek a příslušenství

Kabelové spojky pro kabely do 1 kV bez spojovačů

Spojka je sestavena z počtu smrštitelných trubek, který odpovídá počtu žil kabelu. Spojení žil může být provedeno svařením nebo pomocí lisovacích spojek / není součástí dodávky /. Trubice nahrazují izolaci žil. Vnější plášťová trubka nahrazuje plášť kabelu. Trubky obsahují na vnitřních stěnách termoplastické lepidlo s vysokou přilnavostí. Teplota smršťování nad 120ºC horkým vzduchem nebo měkkým žlutým plamenem. Trubka je černé barvy.

Kabelové spojky pro kabely do 1kV včetně Al spojovačů

Spojka je sestavena ze čtyř smrštitelných trubic pro žíly kabelu. Tyto trubky nahrazují izolaci žil. Vnější plášťová trubka je barvy černé a nahrazuje plášť kabelu. Trubky obsahují na vnitřních stěnách termoplastické lepidlo s vysokou přilnavostí. V balení jsou dodávány v samostatném obalu ještě 4 ks lisovacích spojek z elektrovodného hliníku pro příslušný průřez kabelu.

Kabelové spojky pro kabely do 1kV včetně Cu spojovačů

Spojka je sestavena ze čtyř smrštitelných trubic pro žíly kabelu. Tyto trubky nahrazují izolaci žil. Vnější plášťová trubka je barvy černé a nahrazuje plášť kabelu. Trubky obsahují na vnitřních stěnách termoplastické lepidlo s vysokou přilnavostí. V balení jsou dodávány v samostatném obalu ještě 4 ks lisovacích spojek z elektrovodné mědi pro příslušný průřez kabelu.

Kabelové spojky pro kabely do 1kV se šroubovacími spojovači

Spojka je sestavena z počtu smrštitelných trubek, který odpovídá počtu žil kabelu. Spojení žil může být provedeno pomocí šroubových spojovačů / jsou součástí dodávky /. Trubice nahrazují izolaci žil. Vnější plášťová trubka nahrazuje plášť kabelu. Trubky obsahují na vnitřních stěnách termoplastické lepidlo s vysokou přilnavostí. Teplota smršťování nad 120ºC horkým vzduchem nebo měkkým žlutým plamenem. Barva trubek je černá.  Šroubové spojovače jsou pocínované s dělící stěnou a umožňují spojovat i kabely měděné s hliníkovými v uvedeném rozsahu průřezů

Kabelové spojky pro pětižilové kabely s plastovou izolací do 1kV

Spojka je sestavena z pěti smrštitelných trubek, které zajistí izolaci žil, a z vnější plášťové trubky nahrazující plášť kabelu. Všechny trubky obsahují na vnitřních stěnách termoplastické lepidlo s vysokou přilnavostí. Spojení žil může být provedeno svářením nebo pomocí lisovacích spojek.

Kabelové spojky pro vícežilové ovládací kabely do 1kV

Kompletní spojka je složena s izolovaných lisovacích spojek, jejichž počet odpovídá počtu žil kabelu, a jedné vnější plášťové smršťovací trubice. Plášťová trubice i konce trubek pro žíly jsou na vnitřní straně opatřeny speciálním teplem tavitelným lepidlem.

Kabelové spojky pro 3-žilové kabely do 6kV

Spojení žil je zakryto páskou a smrštitelnou trubicí s lepidlem , což zajišťuje izolaci a utěsnění žil. Stínění je propojeno pocínovanou měděnou síťkou za pomoci kontaktních per. Uzavření vnějšího pláště je provedeno silnostěnnou smršťovací trubkou s lepidlem. Tento druh spojek je určen pro pro kabely s Cu páskovým nebo drátovým stíněním (AYKCY , CYKCY)

Přechodové spojky pro 3-žilové kabely do 6kV

Spojení žil je provedeno lisovací spojkou s přepážkou. Na každé žíle kabelu s papírovou izolací je smrštěna oleji odolná trubka a jádro kabelu uzavírá smrštěná rozdělovací hlava . Takto připravený kabel zajišťuje , že se olej  ze strany papírového kabelu nedostane na kabel plastový. Spojení žil je zakryto páskou a smrštitelnou trubicí s lepidlem, což zajišťuje izolaci a utěsnění žil. Stínění je propojeno pocínovanou měděnou síťkou za pomoci kontaktních per. Uzavření vnějšího pláště je provedeno silnostěnnou smršťovací trubkou s lepidlem.

Kabelové spojky pro 1-žilové kabely do 6kV

Spojka pro kabely s Cu páskovým nebo drátovým stíněním (AYKCY , CYKCY)
Spojení žíly je zakryto páskou a smrštitelnou trubicí s lepidlem, což zajišťuje izolaci a utěsnění žíly. Stínění je propojeno pocínovanou měděnou síťkou za pomoci kontaktních per. Uzavření vnějšího pláště je provedeno silnostěnnou smršťovací trubkou s lepidlem.