Smršovací trubice

10. 10. 2019
Smršovací trubice

Na smršovacích trubicích oceníte jejich skvělou všestrannost

Neocenitelný a všestranný pomocník nejen pro elektrikáře, ale i ostatní řemeslníky nebo dokonce umělce. Tak by se dala shrnout charakteristika smršovacích trubic. Primárně jsou vhodné na ukončení vodičů a izolování elektrických svorek, spojování skupin vodičů, na spojky silových a telekomunikačních kabelů, na izolování tyčí, na mechanickou a antikorozní ochranu vodičů a jiných materiálů nebo další užití.
 

Pomocníkem se stanou i instalatérům a odvážným umělcům

Přestože smršovací trubice nesmí chybět v žádné elektrikářské brašně, své uplatnění najdou i při instalatérských pracech. Jsou totiž vhodné na opravu a spojování vodovodních trubek. Přízeň si jistě získají i u malých nebo velkých umělců. Dají se totiž využít jako originální dekorativní prvek, se kterým si každý může pohrát podle svého.

Smršovací trubice snadno upravíte horkým vzduchem. Vybrat si můžete 3 základní typy

U nás si můžete vybrat smršovací trubice z polyoefinu, u kterých je teplota smršování nad 120 οC horkým vzduchem nebo měkkým žlutým plamenem. V základě dělíme trubice s lepidlem nebo bez lepidla na vnitřní straně takto:
 
  • tenkostěnné (RC, RCACS, RCK, RGz, RCADW)
  • středněstěnné (RP, RPz, RPK, RPKz, RD, RDK)
  • silnostěnné (RG, RGK)

Smršovací trubice bez lepidla tenkostěnné typ RC

Jedná se o flexibilní trubky, které nemají lepidlo na vnitřní stěně. Vynikají výbornou odolností proti rozpouštědlům a chemikáliím. V neposlední řadě se snadno stříhají nebo krájejí. U nás je seženete v průměre před smrštěním od 1,6 do 6,4 mm.

Smršovací trubice bez lepidla tenkostěnné typ RCACS

Jedná o flexibilní trubky neobsahující lepidlo na vnitřní stěně. Vynikají výbornou odolností proti rozpouštědlům a chemikáliím. Snadno se stříhají nebo krájejí. Tyto trubky zajišují hermeticky chráněné spoje a mechanickou ochranu. Vybrat si můžete z průměrů před smrštěním od 6 do 102 mm.

Smrštovací trubice bez lepidla středněsilné typ RP

Trubky se vyznačují svou univerzálností a flexibilností. Neobsahují na vnitřní stěně lepidlo. Vynikají výbornou odolností vůči rozpouštědlům a chemikáliím. Nabízíme je v základní délce 1 m. Případně lze dohodnou i delší rozměr. V naší nabídce najdete průměry před smrštěním od 9 do 140 mm.

Smršovací trubice bez lepidla silnostěnné typ RG

Jedná se o univerzální trubku pro všechny druhy plastových kabelů jako mechanická ochrana. Poslouží například jako výborná el. izolace do napětí 1,2 kV. Vyznačují se vysokou odolností proti rozpouštědlům a chemikáliím. V naší nabídce najdete trubky průměrů před smrštěním od 45 do 140 mm.

Smršovací trubice bez lepidla s velkým průměrem před smrštěním typ RD

Oceníte je pro jejich universálnost a flexibilitu. Jedná se o trubky bez lepidla na vnitřní stěně. Nabízíme je v základní délce 1 m. Používají se  zejména jako antikorozní ochrana kovových materiálů (sloupy veřejného osvětlení, teplovodní vedení, v průmyslu). V nabídce najdete průměry přes smrštěním od 225 do 820 mm.

Žlutozelené smršovací trubice bez lepidla typy RCz a RPz

Tenkostěnné a středněsilné trubky se vyznačují universálním použitím pro všechny druhy plastových kabelů. Slouží jako mechanická ochrana například pro el. izolace do napětí 1,2 kV a pro izolaci ochranných vodičů. Nabízíme je v průměrech před smrštěním od 3,2 do 51 mm.

Smršovací trubice bez lepidla v PE obalu

Mezi jejich základní charikteristiky patří flexibilnost, mechanická pevnost, výborná izolace a snadné označení. Používají se zejména k označování kabelů a vodičů nebo svazku vodičů, případně k ukončování vodičů. Jejich vlastnosti ocení jako profi, tak hobby elektrikáři. Nabízíme je v průměrech před smrštěním od 2,4 do 12,7 mm.

Smršovací trubice bez lepidla tenkostěnné typ RCDW

Jedná se o tenkostěnnou polotuhou trubku, která se vyznačuje samozhášecí vlastností. Vyniká dobrou odolností proti rozpoštědlům a chemikáliím. Snadno se stříhá nebo krájí. Využití najde všeobecně v průmyslu. Nabízíme ji v průměru před smrštěním 6 mm.

Smršovací trubice tenkostěnné s lepidlem typ RCK

Flexibilní tenkostěnná trubka s lepidlem na vnitřní stěně se vyznačuje dobrou odolností proti rozpoštědlům a chemikáliím. Lze ji snadno stříhat nebo krájet. U nás ji najdete v základní délce 1 m. Tento druh trubice najde využití v automobilovém průmyslu, elektronice nebo telekomunikacích. Trubka zajišuje hermeticky chráněné spoje a mechanickou ochranu. V nabídce máme trubky o průměru před smrštěním od 3 do 8 mm.

Smršovací trubice s lepidlem tenkostěnné typ RCADW

Tako trubka vyniká svou samozhášecí vlastností. Na vnitřní stěně obsahuje lepidlo. Výborné vlastnosti podtrhuje dobrá odolnost proti rozpoštědlům a chemikáliím. Své užití najde všeobecně v průmyslu. Nabízíme ji v průměrech před smrštěním od 3 do 50 mm. 

Smršovací trubice s lepidlem středněsilné typ RPK

Tyto trubky se vyznačují stejně jako ostatní typy svou univerzálností a flexibilitou. Obsahují termoplastické lepidlo na vnitřní stěně, které charakterizuje vysoká přilnavost i na kov.  Tento druh je odolný vůči rozpouštědlům a chemikáliím. Nabízíme ho v základní délce 1 m. Využití trubice najdou v průmyslu, silové elektrotechnice do 1 kV atp. V naší nabídce najdete průměry před smrštěním od 8 do 140 mm.

Smršovací trubice s lepidlem silnostěnné typ RGK

Tento typ trubek obsahuje termoplastické lepidlo a vyznačuje se vysokou přilnavostí k plastům i kovům. Vyniká vysokou odolností proti rozpouštědlům a chemikáliím. V našem e-shopu ho najdete v základní délce 1 m. Použitá se jako univerzální pomocník pro všechny druhy plastových kabelů jako mechanická ochrana (např. el. izolace do napětí 1,2 kV. Nabízíme ji v průměrech před smrštěním od 21 do 180 mm.

Smršovací trubice s lepidlem s velkým průměrem před smrštěním typ RDK

Jako většina smrštitelných trubek je i pro tento druh charistická univerzálnost a flexibilita. Obsahuje termoplastické lepidlo, které zajišuje vodotěsnost. Trubky vynikají přilnavostí jak na plasty, tak kovy. Vyznačují se odolností proti rozpouštědlům a chemikáliím. V naší nabídce tento typ najdete v základní délce 1 m. Používá se jako ochrana kovových materiálů velkých průměrů (sloupy veřejného osvětlení, teplovodní vedení nebo průmysl). Trubku v našem e-shopu najdete v průměru před smrštěním od 225 do 820 mm.

Smršovací žlutozelené trubice s lepidlem typ RPKz

Používá se jako universální ochrana pro všechny druhy plastových kabelů  a jako ochrana el. izolace do napětí 1,2 kV nebo izolaci ochranných vodičů. Nabízíme ji v průměrech před smrštěním od 9 do 40 mm.

Smršovací trubice s lepidlem pro ukončení žil kabelů typ KZ

Klíčovými vlastnostmi těchto trubek je jejich univerzální použití pro všechny druhy plastových kabelů ve venkovním i vnitřním prostředí, ochrana proti vnikání vlhkosti pod izolace žil, ochrana proti nebezpečnému dotyku při manipulaci nebo jako ochranný vodič trubka žlutozelená. Tyto trubky u nás najdete v průměru před smrštěním od 12 do 40 mm.

Speciální smršovací trubice odolné proti plazivým proudům

Jako většina smrštitelných trubek vyniká i tento typ svou universálností a flexibilností. Jedná se o teplem smrštitelné samozhášecí bezhalogenovné trubky odolné vůči plazivým proudům. Neobsahují vnitřní lepidlo. A jsou odolné vůči chemikáliím a rozpouštědlům. Nabízíme je v průměru před smrštěním od 30 do 70 mm.

Hledáte kabelové soubory, smrštitelné trubky nebo další příslušenství? Podívejte se do našeho e-shopu

Doslova elektrikářský ráj, takový je nᚠe-shop. Pokud hledáte smršovací trubky, kabelové soubory, příslušenství, spojovače nebo spolehlivé a profesionální nářadí, u Skelda jste na správné adrese.